Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı 01 Haziran 2014’de Ankara’da Yapılacaktır…

sinav_utem

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik ve 18/10/2010 tarih ve 7289 sayılı Bakanlık Makamının Olurları, 28 Şubat 2014 tarih ve 112 sayılı Bakanlık Makamının Değişiklik Olurları ile yürürlüğe konulan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları kapsamında: 2014 yılı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı 01 HAZİRAN 2014 tarihinde Ankara’da saat 10:00’da GAZİSEM tarafından belirlenen yerlerde düzenlenecektir.

Sınav 120 dakika sürecek, Sınav Duyurusunda yer alan konuları içeren 100 sorudan oluşan çoktan seçmeli test usulüne göre yapılacaktır. Söz konusu sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup, geçme notu 70′ dir.  Sınav katılım ücreti olan 50 TL, Halk Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı” adı ile herhangi bir havale ücreti ödemeksizin yatıracaklardır.

Adaylar sınav ücretini Halk Bankası şubelerinden birine elden yatıracaklardır. Şube dışında, ATM veya internet yoluyla, posta ve benzeri diğer yollarla yatırılan sınav ücretleri dikkate alınmayacaktır.

Sınav Duyurusu İçin Lütfen Tıklayınız

 Sık Sorulan Sorular İçin Lütfen Tıklayınız.

Başvuru formları, geçmiş dönem soru ve cevapları ve Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Mevzuatına Ana Sayfamızda bulunan “Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Bölümünden” ulaşabilirsiniz.

[table “18” not found /]

İl GTH Müdürlüklerinin Dikkatine !

Share with Share on Google+